Gizlilik İlkesi

bymeoman.com web siteleri, (bu belgede topluca “bymeoman.com”),  ilgili diğer etki alanları ve alt etki alanlarında barındırılan siteleri ifade eder. Bu gizlilik ilkesi, bymeoman.com tarafından bize verdiğiniz bilgilerin nasıl kullanılacağını ve korunacağını açıklar. Kişisel bilgilerinizin gizliliğini sağlayacağımıza söz veriyoruz. bymeoman.com kullanarak bize vereceğiniz kişisel bilgilerin, yalnız bu gizlilik ilkesine uygun olarak kullanılacağından emin olabilirsiniz.

Websitesi Ziyaretçileri

Çoğu web sitesi gibi bymeoman.com sitesi de, tarayıcı türü, yeğlenen dil, yönlendiren site ve ziyaretçi isteklerinin tarih ve saati gibi, web tarayıcılarının ve sunucularının tipik olarak kullanıma sunduğu kişisel olmayan verileri toplar. bymeoman.com sitesinin kişisel olmayan verileri toplama amacı, ziyaretçilerin bymeoman.com sitesini nasıl kullandığını daha iyi anlamaktır. bymeoman.com zaman zaman, kişisel kimlik belirleyicisi olmayan verileri, “web sitesinin kullanımındaki eğilimler” gibi raporlar halinde derleyerek yayınlayabilir.

bymeoman.com İnternet iletişim kuralı (IP) adresleri gibi kişisel olarak tanımlayıcı olabilecek bilgiler toplar. bymeoman.com, ziyaretçilerini tanımlamak için IP adreslerini kullanmaz. Aşağıda açıklandığı gibi kişisel olarak tanımlayıcı bilgileri kullandığı ve açıkladığı durumlar dışında bu bilgileri açıklamaz.

Kişisel Olarak Tanımlayıcı Bilgilerin Toplanması

Bazı bymeoman.com ziyaretçileri, bymeoman.com tarafından kişisel tanımlayıcı bilgi toplanmasını gerektiren şekillerde bymeoman.com ile etkileşime girmeyi seçmektedir. bymeoman.com tarafından taoplanan bilgilerin miktarı ve türü etkileşimin yapısına bağlıdır. Örneğin, forumlarımızı kullanan ziyaretçilerden bir kullanıcı adı ve e-posta adresi vermelerini istiyoruz.

Her durumda, bymeoman.com bu bilgileri yalnızca ziyaretçinin bymeoman.com ile etkileşiminin amacını yerine getirmek için gerekli veya uygun olduğunda toplar. bymeoman.com, aşağıda açıklananlar dışında kişisel tanımlayıcı bilgileri açıklamaz. Ziyaretçiler, WordCamp bileti satın alma gibi web sitesiyle ilgili belirli etkinliklerde bulunmalarını engelleyebileceği ile ilgili olarak kişisel tanımlayıcı bilgileri vermeyi her zaman reddedebilir.

bymeoman.com adresinde toplanan bilgilerin tamamı KVKK mevzuatı uyarınca ele alınacaktır.

Beliri Kişisel Olarak Tanımlayıcı Bilgilerin Korunması

bymeoman.com, kişisel tanımlayıcı ve olası kişisel tanımlayıcı bilgileri, yalnız WordPress proje yöneticileri, çalışanları, yüklenicileri ve (i) bu bilgileri bymeoman.com adına işleyen veya bymeoman.com aracılığıyla sunulan hizmetleri sağlamayı ve (ii) bunu başkalarına açıklamamayı kabul eden ilgili kuruluşlar gibi bu bilgileri bilmesi gereken kişi ve kuruluşlar ile paylaşır. Bu çalışanların, yüklenicilerin ve ilgili kuruluşların bazıları bulunduğunuz ülkenin dışında olabilir. bymeoman.com sitesini kullanarak, bu tür bilgilerin bu kişi ve kuruluşlara aktarılmasına izin vermiş olursunuz.

bymeoman.com, kişisel tanımlayıcı ve olası kişisel tanımlayıcı bilgileri kimseye kiralamayacak veya satmayacaktır. bymeoman.com, kişisel tanımlayıcı ve olası kişisel tanımlayıcı bilgileri, yukarıda açıklanan WordPress proje yöneticileri, çalışanları, yüklenicileri ve WordPress ile ilgili kuruluşlar dışında, yalnız yasal olarak yapılması gerektiğinde, bilgilerinizin paylaşılmasına izin verirseniz veya bu bilgilerin iyi niyetle açıklanmasının bymeoman.com sitesinin, üçüncü tarafların veya genel olarak kamunun mülkiyetini veya haklarını korumak için makul ve gerekli olduğuna inandığında açıklar.

bymeoman.com web sitesinin kayıtlı bir kullanıcısıysanız ve e-posta adresinizi vermişseniz, bymeoman.com ara sıra size yeni özellikler hakkında bilgi vermek, geri bildiriminizi istemek veya yalnızca neler olup bittiğini takip etmek için bymeoman.com ve ürünlerimiz ile bir e-posta gönderebilir. Bloğumuzu öncelikle bu tür bilgileri iletmek için kullanıyoruz, bu nedenle bu tür e-postaları en az sayıda tutmayı umuyoruz.

Bize bir istek gönderirseniz (bir destek e-postasıyla veya geri bildirim yöntemlerimizden biri aracılığıyla), isteğinizi netleştirmemize veya yanıtlamamıza veya diğer kullanıcıları desteklememize yardımcı olmak amacıyla yayınlama hakkını saklı tutarız. bymeoman.com, olası kişisel tanımlayıcı ve kişisel tanımlayıcı bilgilerin yetkisiz erişimine, kullanımına, değiştirilmesine veya imha edilmesine karşı korunmak için makul ve gerekli tüm önlemleri alır.

Kişisel bilgilerin kullanımı

Verdiğiniz bilgileri bir hesap açmak, etkinliklerimize katılmak, haber duyuruları almak, belirli bazı hizmetleri kullanmak veya açık kaynaklı WordPress projesine başka bir şekilde katkıda bulunmak için kullanıyoruz.

İzniniz olmadıkça veya yasalar tarafından istenmedikçe kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflara satmayacağız veya kiralamayacağız.

Size, zaman zaman ilginizi çekebilecek bir pazarlama e-postası göndermek istiyoruz. Pazarlama iletilerini almaktan istediğiniz zaman vazgeçebilirsiniz.

Herhangi bir anda, pazarlama amacıyla sizinle iletişim kurmamızı engelleme hakkınız vardır. Pazarlama amacıyla iletişim kurulmasını istemiyorsanız, e-postanın altındaki abonelik iptali bağlantısına tıklayın.

Kişisel bilgilerin işlenmesi ile ilgili yasal dayanaklar

Aşağıdaki işleme koşullarından bir veya daha fazlasına dayanıyoruz:

 • bilgi ve hizmetlerin size etkili bir şekilde sunulması hakkındaki yasal çıkarlarımız;
 • verdiğiniz açık onay;
 • yasal zorunluluklar.

Verilere erişim

Hakkınızda sakladığımız bilgilerin bir kopyasını isteyebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizin bir kısmının veya tamamının kopyasını almak istiyorsanız, bu bölümün sonundaki yönergeleri izleyin.

WordCamp katılımcıları tarafından verilen tüm bilgiler, başarılı bir bilet satın alma işlemini onaylamak için e-postayla gönderilen erişim anahtarı adresi aracılığıyla katılımcı tarafından görüntülenip değiştirilebilir.

bymeoman.com kullanıcı hesapları aşağıdaki adımlar izlenerek düzenlenebilir:

 1. https://bymeoman.com/wp-admin/profile.php adresine gidin ve kullanıcı adınız ile parolanızı yazın.
 2. https://bymeoman.com/wp-admin/users.php bölümüne yönlendirileceksiniz.
 3. Kullanıcı adınızın yanındaki “Düzenle bağlantısına tıklayın.

Hesap verilerinize erişim isteğinde bulunmak isterseniz, şu adımları izleyin:

 1. https://bymeoman.com/wp-admin/profile.php adresini ziyaret edin.
 2. E-posta adresinizi yazın.
 3. “Bildirimi Onayla ve Dışa Aktarma İsteğinde Bulun” üzerine tıklayın.

Not: Bir WP.org hesabınız varsa istediğinizle eşleştirilebilmesi için göndermeden önce oturum açmanız önerilir.

Kişisel bilgilerin saklanması

Açık kaynaklı WordPress projesinin ve bymeoman.com sitesini destekleyen programların başarısı için, kişisel bilgilerinizi yalnız gerek duyduğumuz sürece sistemlerimizde tutacağız. Bir kullanıcı abonelikten ayrılıncaya veya bu bilgileri canlı sistemlerimizden silmemizi isteyene kadar iletişim bilgilerini (posta listesi bilgileri gibi) saklarız. Bir e-posta listesinden ayrılmayı seçerseniz, isteğinizi yerine getirebilmemiz için hakkınızdaki belirli sınırlı bilgileri tutabiliriz.

bymeoman.com, açık kaynaklı WordPress projesinin işletilmesi, geliştirilmesi veya arşivlenmesi için gereken günlüklerdeki veya kayıtlardaki kişisel verileri silmez.

bymeoman.com, WordCamp katılımcı verilerini 3 yıl süreyle topluluk gelişimini takip etmek ve geliştirmek için saklar ve sonra kayıt sırasında toplanan gerekli olmayan veriler otomatik olarak silinir. Davranış kuralları bildirilimlerini yanıtlayabilmemiz için katılımcı adları ve e-posta adresleri sınırsız süreyle korunur.

WordCamp.org sitelerinde, geri ödeme isteğinin bir parçası olarak toplanan banka/finans verileri, istek yapıldıktan 7 gün sonra WordCamp.org üzerinden silinir. 7 günlük saklama süresinin nedeni, bir ödeme ile ilgili sorun çıkması durumunda veya bir ödemenin yanlışlıkla “Ödendi” olarak işaretlenmiş olması durumunda, etkinlik düzenleyicilerinin banka bilgilerini yeniden yazmasını engellemektir. WordCamp giderleriyle ilgili fatura ve makbuzlar, mali yılın danışmanlarının talimatı ile (denetçiler ve muhasebeciler) takvim yılı denetiminin kapanmasından sonra 7 yıl süreyle saklanır.

Silme isteğinde bulunulduğunda veya gerektiğinde, verilerin silinmesi gerekli sistemlerin işlemesini bozuyorsa veya işlem, geliştirme, arşivleme veya WordPress açık kaynaklı projesinin arşiv kayıtları için gerekli günlüklere veya kayıtlara zarar veriyorsa, ilgili kişinin bilgilerini anonimleştirir ve/veya herkese açık sitelerden kaldırırız.

Hesabınızın ve hesabınızla ilişkili verilerin silinmesini istiyorsanız, şu adımları izleyin:

 1. https://bymeoman.com/wp-admin/profile.php adresini ziyaret edin.
 2. E-posta adresinizi yazın.
 3. “Bildirimi Onayla ve Hesabı Kalıcı Olarak Silme İsteğinde Bulun” üzerine tıklayın.

Not: Bir WP.org hesabınız varsa istediğinizle eşleştirilebilmesi için göndermeden önce oturum açmanız önerilir.

Bilgilerinizle ilgili haklar

Kişisel verilerin korunması yasası kapsamında, hakkınızda sahip olduğumuz kişisel bilgilerle ilgili belirli haklara sahip olabilirsiniz. Özellikle, şunları yapma hakkınız olabilir:

 • sizinle ilgili tuttuğumuz kişisel bilgilerin bir kopyasını isteyin;
 • hakkınızda sahip olduğumuz kişisel bilgileri güncellememizi veya yanlış veya eksik olduğunu düşündüğünüz kişisel bilgileri bağımsız olarak düzeltmeyi;
 • hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgileri canlı sistemlerden silmemizi veya bu tür kişisel bilgileri kullanma biçimimizi kısıtlamamızı (arşivden silme hakkında bilgi için, “kişisel bilgilerin saklanması” bölümüne bakın);
 • kişisel bilgilerinizi işlememize itirazda bulunma; ve/veya
 • kişisel bilgilerinizi işlememize verdiğiniz onayı kaldırın (bu tür veri işleme onaya dayalı olduğundan ve onay veri işleme için tek dayanak olduğundan)

Bu hakları kullanmak veya bu hakların sizin için geçerli olup olmadığını anlamak istiyorsanız, bu gizlilik ilkesinin sonundaki yönergeleri izleyin.

Üçüncü Taraf Bağlantıları

Web sitemizde, kontrolümüz altında olmayan üçüncü taraflarca sağlanan diğer web sitelerine bağlantılar bulunabilir. Bir bağlantıyı açarken ve bir üçüncü taraf web sitesine bilgi verirken, söz konusu üçüncü tarafa vereceğiniz bilgilerden sorumlu olmadığımızı unutmayın. Bu gizlilik ilkesi yalnız bu belgenin başında listelenen web siteleri için geçerlidir. Bu nedenle diğer web sitelerini ziyaret ettiğinizde, bymeoman.com üzerinde yayınlanan bir bağlantıya tıkladığınızda bile, o web sitesinin gizlilik ilkesini okumalısınız.

Toplanmış İstatistikler

bymeoman.com, ziyaretçilerin web sitelerindeki davranışları hakkında istatistik verileri toplayabilir. Örneğin, bymeoman.com, WordPress ve eklentilerin yeni sürümlerini kontrol etmek için kullanılan bir web hizmeti olan api.bymeoman.com tarafından toplanan verilere dayanarak, belirli bir WordPress sürümünün kaç kez indirildiği veya hangi eklentilerin beğenildiği gösterilebilir. Ancak bymeoman.com, bu ilkede açıklananlar dışında kişisel olarak tanımlayıcı herhangi bir bilgi açıklamaz.

Çerezler

Ek olarak, web sitemizi nasıl kullandığınızla ilgili bilgiler “çerezler” kullanılarak otomatik olarak toplanır. Çerezler, standart İnternet günlüğü bilgileri ile ziyaretçi davranış bilgilerini toplamak için bilgisayarınıza kaydedilen metin dosyalarıdır. Bu bilgiler, web sitesi ziyaretçilerinin kullanımını izlemek ve web sitesi etkinliği ile ilgili istatistiksel raporlar oluşturmak için kullanılır.

bymeoman.com tarafından derlenen çerezler hakkında ayrıntılı bilgi almak için çerez ilkemiz bölümüne bakabilirsiniz.

Gizlilik İlkesindeki Değişiklikler

Değişikliklerin çoğu küçük olabilse de, bymeoman.com zaman zaman bymeoman.com gizlilik ilkesinde değişiklikler yapabilir. Ziyaretçiler, bymeoman.com gizlilik ilkesindeki değişikliklerin farkına varmaları için sık sık bu sayfaya yönlendirilir. Gizlilik ilkesinde yapılmış herhangi bir değişiklikten sonra bu siteyi kullanmayı sürdürmeniz, yapılan değişikliği kabul ettiğiniz anlamına gelir.

İletişim

Gizlilik ilkemiz veya sizinle ilgili tuttuğumuz bilgiler hakkında sorularınızı info@bymeoman.com adresine e-posta göndererek sorabilirsiniz.